Lista kandydatów na posłów Sejmu z okręgu nr 41: Bez zmian w PiS i KO, nowe twarze w innych partiach

Lista kandydatów na posłów Sejmu z okręgu nr 41: Bez zmian w PiS i KO, nowe twarze w innych partiach

Przyglądając się listom wyborczym do Sejmu z okręgu numer 41, można zauważyć utrzymanie liderów w Platformie Obywatelskiej (KO) oraz Prawie i Sprawiedliwości (PiS), natomiast na listach pozostałych partii pojawiają się nowe postacie, takie jak zwolenniczka szczepień z Konfederacji, potomek powstańca czy gwiazda sportu – zawodniczka piłki ręcznej.

Ten konkretny okręg wyborczy obejmuje część terenów województwa zachodniopomorskiego, a dokładniej Szczecina i Świnoujście, oraz wiele powiatów, między innymi goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński, łobeski, myśliborski, policki, pyrzycki i stargardzki. Ogółem na tym obszarze znajduje się 12 miejsc do obsadzenia przez kandydatów na posłów Sejmu.

W poprzednich wyborach cztery lata temu, KO pokonała PiS o zaledwie niespełna 3 tysiące głosów. Dzięki temu zdobyła jeden dodatkowy mandat poselski względem partii Jarosława Kaczyńskiego. Wówczas posłami KO z tego okręgu zostali: Magdalena Filiks, Artur Łącki, Arkadiusz Marchewka, Grzegorz Napieralski oraz Sławomir Nitras.

Co do PiS wtedy cztery miejsca w sejmie zajęli: Leszek Dobrzyński, Marek Gróbarczyk, Michał Jach i Artur Szałabawka. Dwa mandaty zdobyła natomiast partia Sojusz Lewicy Demokratycznej (Katarzyna Kotula i Dariusz Wieczorek). Z Polskiego Stronnictwa Ludowego do Sejmu wszedł Jarosław Rzepa. Konfederacja nie zdobyła żadnego mandatu.