Empatia bez granic: młodzi obcokrajowcy pomagają odnaleźć zagubioną starszą panią

Empatia bez granic: młodzi obcokrajowcy pomagają odnaleźć zagubioną starszą panią

Spotkanie z zagubioną seniorką w lesie przerodziło się w akcję pełną empatii, za którą szczecińska policja wyraziła uznanie grupie młodych obcokrajowców. Młodzi ludzie nie pozostali obojętni na los 78-letniej kobiety, która zgubiła się podczas spaceru i poprosili mundurowych o pomoc w odnalezieniu jej rodziny.

Interakcję z obcokrajowcami rozpoczęli funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Grupa młodych ludzi zatrzymała ich radiowóz w pobliżu ronda Olszewskiego, gdzie przekazali policjantom informacje o spotkaniu ze starszą damą w sąsiednim lesie. Kobieta, zdezorientowana i niepamiętająca swojego imienia czy miejsca zamieszkania, podzieliła się jedynie informacją, że wyszła z domu na spacer.

Decydując się na udzielenie pomocy, policjanci podjęli zbieranie informacji mogących prowadzić do lokalizacji rodziny zagubionej kobiety. Dowiedzieli się, że seniorka prawdopodobnie mieszka w pobliskim domu wraz z córką i wnuczką. Kiedy policjanci przekazywali zgromadzone informacje, do nich podszedł kobieta identyfikująca się jako córka zaginionej. Szukała swojej mamy, która opuściła dom wcześniej tego dnia.

Sytuacja szybko znalazła szczęśliwe zakończenie, gdy 78-latka została bezpiecznie powróciła do domu i rodziny, za co jej rodzina zawdzięcza zarówno młodym obcokrajowcom, jak i lokalnym policjantom.