Sceniczne rozbudowy portu w Szczecinie: Postęp prac wynosi 70 proc.

Sceniczne rozbudowy portu w Szczecinie: Postęp prac wynosi 70 proc.

Zarząd Portów Szczecin i Świnoujście podał, że proces rozbudowy portu w Szczecinie jest w zaawansowanym stadium. Zgodnie z tą informacją, zakończonych zostało już niemal 70 procent prac. Głównym celem tej inwestycji jest poprawienie dostępu do portu, szczególnie w obszarze Kanału Dębickiego, zapewnienie możliwości obsługi większych ilości ładunków oraz podniesienie standardu świadczonych usług.

Projekt jest realizowany pod nazwą „Poprawa dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Kanału Dębickiego”. Jego integralnymi elementami są budowa dwóch nowych nabrzeży – Norweskiego i Duńskiego. Równocześnie modernizacji poddane zostały dwa istniejące już nabrzeża – Czeskie i Słowackie. Łączna długość powstałych dzięki inwestycji nabrzeży to 1000 metrów. Dodatkowo, Kanał Dębicki zostanie poszerzony z 120 do 200 metrów oraz pogłębiony do 12,5 metra.

Podczas konferencji prasowej na ten temat, wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk przekonywał, że inwestycja ta przyniesie liczne korzyści. „Pozyskamy dzięki temu wiele nowych terenów. Również Szczecin odniesie z tego korzyści. W minionym roku obsłużyliśmy ponad 10 milionów ton ładunków, co dotyczy również Szczecina. Przewiduję, że w ciągu najbliższej dekady port będzie w stanie podwoić tę ilość” – powiedział.