Kolejny ciekawy weekend w Szczecinie! jakie atrakcje czekają na mieszkańców miasta?

Kolejny ciekawy weekend w Szczecinie! jakie atrakcje czekają na mieszkańców miasta?

W weekend życie kulturalne w Szczecinie kwitnie. Niemal co tydzień w mieście odbywają się ciekawe wydarzenia, w których warto uczestniczyć. Co tym razem czeka na mieszkańców?

Co będzie działo się w mieście w pierwszy weekend października?

Rozpoczyna się październik, aura za oknem prawdziwie jesienna, jednak życie kulturalne w Szczecinie nie zwalnia. Już dziś (01.10) będzie można wziąć udział w interesujących wydarzeniach w sobotę i w niedziele będzie jeszcze ciekawiej! Gdzie udać się w ten weekend w mieście? Oto przegląd najciekawszych wydarzeń!

  • „La Pasionaria” w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. Prawdziwa historia hiszpańskiej działaczki politycznej – Dolores Ibárruri Gómez przyciągnie do teatru wielu widzów. Ten ciekawy horror społeczny będzie można obejrzeć 1 i 3 października o godzinie 19 oraz 2 października o godzinie 17.
  • Kolejny ciekawy spektakl dla fanów teatru! „Seks dla opornych” w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. Błyskotliwa komedia przypadnie do gustu zarówno męskiej, jak i żeńskiej części publiczności. Jak na nowo wzniecić ogień w małżeństwie z 25 – letnim stażem? Przekonają się widzowie, którzy znajdą się w szczecińskim teatrze 1 października o godzinie 19:30, 2 października o godzinie 19 i 3 października o godzinie 17.
  • Ten weekend to prawdziwa gratka dla miłośników teatru! 1, 2 i 3 października o godzinie 19 w Teatrze Polskim w Szczecinie obejrzeć można sztukę „Mayday”, która opowiada o losach taksówkarza bigamisty.
  • Kolejna, godna obejrzenia komedia to „Kogut w Rosole”. Sztukę obejrzeć można w Teatrze Polskim w Szczecinie o godzinie 15 w dniach 2 i 3 października.
  • Teatr Piwnica przy Krypcie zaprezentuje swoim widzom „Wieczór improwizacji teatralnej”. Wydarzenie powstaje przy udziale publiczności, dlatego za każdym razem jest niepowtarzalne.

Atrakcje dla najmłodszych

Szczecin nie zaniedbuje również dzieci. W jakich wydarzeniach w ten weekend mogą wziąć udział maluchy?

  • „Misiaczek” w Teatrze Piwnica przy Krypcie, przypadnie do gustu maluchom. Spektakl został stworzony dla dzieci w wieku od 18 miesięcy do 6 lat.
  • Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie zaprezentuje historię wykluwającego się z jajka małego krokodyla. Sztuka odbędzie się 2 października o godzinie 15 i 3 października o 12:30.

Atrakcje dla miłośników muzyki

Nie tylko fani teatru będą mieli co robić w ten weekend w mieście. Jakie atrakcje muzyczne czekają na szczecinian w ten weekend?

  • Szczecińska filharmonia również przygotowała coś specjalnego. „Beethoven. Missa solemnis” w Filharmonii im. Karłowicza w Szczecinie to koncert w wykonaniu Latvija Choir, zespołu, który zagościł w Szczecinie już w 2014 roku, podczas inauguracji nowej siedziby filharmonii.
  • Euromiusicdrama w Teatrze Kameralnym w Szczecinie – propozycja idealna dla fanów teatru i muzyki. W koncercie muzyki teatralnej będzie można wziąć udział w dniach 1 – 3 października.
  • Jazz na Rogatkach i występ zespołu „Out of Mind” w klubie Delta. Dobra wiadomość dla miłośników jazzu? Wstęp na wydarzenie jest wolny!