KulturaMiastoRozrywkaWydarzenia

Kolejny ciekawy weekend w Szczecinie! jakie atrakcje czekają na mieszkańców miasta?

W weekend życie kulturalne w Szczecinie kwitnie. Niemal co tydzień w mieście odbywają się ciekawe wydarzenia, w których warto uczestniczyć. Co tym razem czeka na mieszkańców?

Co będzie działo się w mieście w pierwszy weekend października?

Rozpoczyna się październik, aura za oknem prawdziwie jesienna, jednak życie kulturalne w Szczecinie nie zwalnia. Już dziś (01.10) będzie można wziąć udział w interesujących wydarzeniach w sobotę i w niedziele będzie jeszcze ciekawiej! Gdzie udać się w ten weekend w mieście? Oto przegląd najciekawszych wydarzeń!

  • „La Pasionaria” w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. Prawdziwa historia hiszpańskiej działaczki politycznej – Dolores Ibárruri Gómez przyciągnie do teatru wielu widzów. Ten ciekawy horror społeczny będzie można obejrzeć 1 i 3 października o godzinie 19 oraz 2 października o godzinie 17.
  • Kolejny ciekawy spektakl dla fanów teatru! „Seks dla opornych” w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. Błyskotliwa komedia przypadnie do gustu zarówno męskiej, jak i żeńskiej części publiczności. Jak na nowo wzniecić ogień w małżeństwie z 25 – letnim stażem? Przekonają się widzowie, którzy znajdą się w szczecińskim teatrze 1 października o godzinie 19:30, 2 października o godzinie 19 i 3 października o godzinie 17.
  • Ten weekend to prawdziwa gratka dla miłośników teatru! 1, 2 i 3 października o godzinie 19 w Teatrze Polskim w Szczecinie obejrzeć można sztukę „Mayday”, która opowiada o losach taksówkarza bigamisty.
  • Kolejna, godna obejrzenia komedia to „Kogut w Rosole”. Sztukę obejrzeć można w Teatrze Polskim w Szczecinie o godzinie 15 w dniach 2 i 3 października.
  • Teatr Piwnica przy Krypcie zaprezentuje swoim widzom „Wieczór improwizacji teatralnej”. Wydarzenie powstaje przy udziale publiczności, dlatego za każdym razem jest niepowtarzalne.

Atrakcje dla najmłodszych

Szczecin nie zaniedbuje również dzieci. W jakich wydarzeniach w ten weekend mogą wziąć udział maluchy?

  • „Misiaczek” w Teatrze Piwnica przy Krypcie, przypadnie do gustu maluchom. Spektakl został stworzony dla dzieci w wieku od 18 miesięcy do 6 lat.
  • Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie zaprezentuje historię wykluwającego się z jajka małego krokodyla. Sztuka odbędzie się 2 października o godzinie 15 i 3 października o 12:30.

Atrakcje dla miłośników muzyki

Nie tylko fani teatru będą mieli co robić w ten weekend w mieście. Jakie atrakcje muzyczne czekają na szczecinian w ten weekend?

  • Szczecińska filharmonia również przygotowała coś specjalnego. „Beethoven. Missa solemnis” w Filharmonii im. Karłowicza w Szczecinie to koncert w wykonaniu Latvija Choir, zespołu, który zagościł w Szczecinie już w 2014 roku, podczas inauguracji nowej siedziby filharmonii.
  • Euromiusicdrama w Teatrze Kameralnym w Szczecinie – propozycja idealna dla fanów teatru i muzyki. W koncercie muzyki teatralnej będzie można wziąć udział w dniach 1 – 3 października.
  • Jazz na Rogatkach i występ zespołu „Out of Mind” w klubie Delta. Dobra wiadomość dla miłośników jazzu? Wstęp na wydarzenie jest wolny!
Powiązane tematy
MiastoWydarzenia

Sanktuarium zamiast Parafii św. Józefa w Szczecinie!

W czwartek (07.10) metropolita szczecińsko – kamieński ks. abp. Andrzej Dzięga podniósł…
Czytaj dalej
KulturaMiastoWydarzenia

Kto zagości na tegorocznym Szczecin Film Festival?

Trwają przygotowania do tegorocznej edycji Szczecin Film Festival. Wydarzenie to od początku swego…
Czytaj dalej
WydarzeniaWypadki

Szczeciński sąd zakończył śledztwo w sprawie bandyckiego napadu

Prokuratura rejonowa Szczecin Zachód zakończyła sprawę bandyckiego napadu, który miał miejsce…
Czytaj dalej