Czy do Szczecina powróci rower miejski? Co wiadomo na temat

Czy do Szczecina powróci rower miejski? Co wiadomo na temat

Prawdopodobnie już w ciągu kilku dni podpisana zostanie umowa z wykonawcą, co ostatecznie sfinalizuje projekt dotyczący roweru miejskiego w Szczecinie.

Kiedy rower miejski wróci do Szczecina?

Ze słów rzecznika prasowego NiOl – Wojciecha Jachima wynika jasno,  ze umowa w sprawie roweru miejskiego zostanie podpisana w ciągu najbliższych kilku dni.

Termin, w jakim długo wyczekiwany rower miejski powróci wreszcie do Szczecina, poznamy niebawem. Modernizacja Bike_S wywołała konieczność przetargu, celem znalezienia nowego wykonawcy. O dziwo zadanie okazało się na tyle trudne, że odnotowano tylko jedno zgłoszenie. Prawdopodobnie miało to związek z oczekiwanym przez zleceniodawców stworzeniem nowego systemu i dostarczenia wskazanej liczby pojazdów. Okazała się ona dość wysoka. Wykonawcą zlecenia ostatecznie zostało konsorcjum firm Orange Polska oraz Rovee.

Przetarg rozstrzygnięto pod koniec lipca. Podpisanie umowy opóźniło się jednak ponieważ wykonawca zaproponował o 0,5 miliona wyższą kwotę, niż była przewidywana. Przez to spółka musiała zwrócić się z prośbą o dofinansowanie do Rady Miasta.

Nadchodzą zmiany

Rowery, które pojawią się w Szczecinie, będą egzemplarzami czwartej generacji, zostaną one wzbogacone o terminal oraz GPS. Do cennika zostanie dołączona oferta abonamentowa, pojawi się też możliwość wypożyczania pojazdów przez cały rok. Nie trzeba będzie też pożyczać i oddawać pojazdów wyłącznie na wskazanych stacjach. W mieście pojawi się wiele stref postoju, czyli praktycznych stojaków, same rowery zaś zostaną wzbogacone o blokadę. W Szczecinie pojawi się prawdopodobnie 800 nowych jednośladów. Wymagane będzie jednak ponowne założenie konta w systemie.