KulturaMiasto

15. festiwal Kina Niezależnego w Przemyślu z nagrodą publiczności dla filmu o Szczecińskim dyrygencie

Film „Nowa Symfonia” wyreżyserowany przez Mateusza Żeglińskiego wrócił z 15. Festiwalu Kina Niezależnego w Przemyślu zwycięsko. Film o szczecińskim dyrygencie zdobył nagrodę publiczności.

„Nowa Symfonia” to dzieło zrealizowane w szczecińskiej Filharmonii. Film został doceniony na 15. Festiwalu Kina Niezależnego w Kinie Centrum w Przemyślu, gdzie 25 września 2021 odbyła się jego premiera. Film w reżyserii Mateusza Żeglińskiego wziął udział w konkursie filmów krótkometrażowych (do 30 minut). Dzieło zdobyło nagrodę, która zdaniem reżysera jest najcenniejszym wyróżnieniem dla filmu, czyli nagrodę publiczności.

O czym jest film?

Film przedstawia historię Norberta Twórczyńskiego – szczecińskiego dyrygenta, będącego jednocześnie wykładowcą Akademii Sztuki w Szczecinie. Akcja dzieje się przede wszystkim w szczecińskiej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Na ekranie podziwiać można pracę dyrygenta i orkiestry symfonicznej, pokonywanie licznych przeciwności, długą i burzliwą drogę na sam szczyt. Norbert Twórczyński dziś jest dyrygentem sławnym nie tylko w całej Polsce, ale też za granicą. Wykładając w Akademii Sztuki w Szczecinie, kształci przyszłych dyrygentów.

Kim jest reżyser dzieła

Sam reżyser filmu „Nowa Symfonia znany jest z krótkometrażowych filmów dokumentalnych i fabularnych. Zajmuje się on nie tylko tworzeniem autorskiego kina, ale też pracą nauczyciela Akademickiego w WIT Szkole Wyższej pod auspicjami Pan. Prowadzi on zajęcia dla osób studiujących grafikę ze specjalizacją: zaawansowane multimedia. Michał Żegliński wykłada pracownię filmu, montażu filmowego oraz produkcję krótkich form video.

Powiązane tematy
MiastoWydarzenia

Sanktuarium zamiast Parafii św. Józefa w Szczecinie!

W czwartek (07.10) metropolita szczecińsko – kamieński ks. abp. Andrzej Dzięga podniósł…
Czytaj dalej
KulturaMiastoWydarzenia

Kto zagości na tegorocznym Szczecin Film Festival?

Trwają przygotowania do tegorocznej edycji Szczecin Film Festival. Wydarzenie to od początku swego…
Czytaj dalej
KulturaMiastoRozrywkaWydarzenia

Kolejny ciekawy weekend w Szczecinie! jakie atrakcje czekają na mieszkańców miasta?

W weekend życie kulturalne w Szczecinie kwitnie. Niemal co tydzień w mieście odbywają się…
Czytaj dalej