15. festiwal Kina Niezależnego w Przemyślu z nagrodą publiczności dla filmu o Szczecińskim dyrygencie

15. festiwal Kina Niezależnego w Przemyślu z nagrodą publiczności dla filmu o Szczecińskim dyrygencie

Film „Nowa Symfonia” wyreżyserowany przez Mateusza Żeglińskiego wrócił z 15. Festiwalu Kina Niezależnego w Przemyślu zwycięsko. Film o szczecińskim dyrygencie zdobył nagrodę publiczności.

„Nowa Symfonia” to dzieło zrealizowane w szczecińskiej Filharmonii. Film został doceniony na 15. Festiwalu Kina Niezależnego w Kinie Centrum w Przemyślu, gdzie 25 września 2021 odbyła się jego premiera. Film w reżyserii Mateusza Żeglińskiego wziął udział w konkursie filmów krótkometrażowych (do 30 minut). Dzieło zdobyło nagrodę, która zdaniem reżysera jest najcenniejszym wyróżnieniem dla filmu, czyli nagrodę publiczności.

O czym jest film?

Film przedstawia historię Norberta Twórczyńskiego – szczecińskiego dyrygenta, będącego jednocześnie wykładowcą Akademii Sztuki w Szczecinie. Akcja dzieje się przede wszystkim w szczecińskiej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Na ekranie podziwiać można pracę dyrygenta i orkiestry symfonicznej, pokonywanie licznych przeciwności, długą i burzliwą drogę na sam szczyt. Norbert Twórczyński dziś jest dyrygentem sławnym nie tylko w całej Polsce, ale też za granicą. Wykładając w Akademii Sztuki w Szczecinie, kształci przyszłych dyrygentów.

Kim jest reżyser dzieła

Sam reżyser filmu „Nowa Symfonia znany jest z krótkometrażowych filmów dokumentalnych i fabularnych. Zajmuje się on nie tylko tworzeniem autorskiego kina, ale też pracą nauczyciela Akademickiego w WIT Szkole Wyższej pod auspicjami Pan. Prowadzi on zajęcia dla osób studiujących grafikę ze specjalizacją: zaawansowane multimedia. Michał Żegliński wykłada pracownię filmu, montażu filmowego oraz produkcję krótkich form video.