Kolejne tymczasowe zamknięcie przejazdu kolejowo-drogowego na ulicy Stołczyńskiej w Szczecinie

Kolejne tymczasowe zamknięcie przejazdu kolejowo-drogowego na ulicy Stołczyńskiej w Szczecinie

PKP Polskie Linie Kolejowe zdecydowały się ponownie na chwilowe wyłączenie z użytkowania przejazdu kolejowo-drogowego znajdującego się przy ulicy Stołczyńskiej w Szczecinie. W związku z tym, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w dojeździe do Papierni czy stadionu Świtu Skolwin, począwszy od godziny 18:00 dzisiejszego dnia – informuje Radosław Śledziński, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych.

Radosław Śledziński wyjaśnia, że PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. mają w planach przeprowadzenie kolejnego etapu robót na wspomnianym przejeździe kolejowo-drogowym, położonym przy ulicy Stołczyńskiej w Szczecinie. Prace te będą polegać na wymianie nawierzchni torowej, co wymaga wprowadzenia tymczasowych modyfikacji w ruchu drogowym. Szczególnie istotne jest jednak to, że piesi nadal będą mogli korzystać z przejazdu, gdyż zostanie dla nich przygotowane specjalne zabezpieczone przejście terenowe na poziomie torów – podkreśla Śledziński.

Planowane prace związane z przejazdem kolejowo-drogowym na ulicy Stołczyńskiej w Szczecinie mają potrwać jedynie do najbliższej niedzieli. Kierowcy muszą jednak pamiętać o ograniczeniach w ruchu samochodowym do tego czasu.