Kamil Grosicki, najjaśniejsza gwiazda Pogoni Szczecin, opowiada o swoich planach na przyszłość

Kamil Grosicki, najjaśniejsza gwiazda Pogoni Szczecin, opowiada o swoich planach na przyszłość

Uznany za największą gwiazdę w składzie Pogoni Szczecin, Kamil Grosicki, otwarcie mówi o swoim zamiarze długotrwałej gry w piłkę nożną. Po powrocie do drużyny Pogoni w lecie 2021 roku, Grosicki nie zwlekał z demonstrowaniem swojego talentu na boisku, stając się szybko jednym z kluczowych graczy Ekstraklasy.

Grosicki, będąc pełen samozaparcia piłkarzem, nie zamierza skrywać się za maską fałszywej skromności. Wytyczył sobie ambitny cel – chce zdobyć mistrzostwo Polski z Pogonią. W rozmowie mówił: – Pokazuję jakość. Wiem, że każdy kolejny sezon będzie jeszcze trudniejszy, lata lecą, ale lubię wyzwania. Cenię sobie indywidualne laury, ale moim celem są te drużynowe. To mnie motywuje. Znam obietnice, które złożyłem odnośnie walki o mistrzostwo Polski i nie mam zamiaru się poddawać… nie, nie odpuścię, dopóki nie osiągniemy tego celu. Takie jest moje nastawienie.

Na początku obecnego sezonu doświadczony pomocnik przyjął rolę kapitana Pogoni i podpisał z nią umowę obowiązującą aż do połowy 2026 roku. Grosicki nie kryje swojej ambicji: – Mam najlepsze wyniki biegowe w drużynie, jeśli chodzi o sprinty czy szybkie biegi. Urodziłem się jako sportowiec. Czuję się świetnie fizycznie, kontuzje omijają mnie szerokim łukiem, dlatego mam zamiar grać do czterdziestki.

W obecnym sezonie Grosicki wystąpił już w czterech meczach, zdobywając jednego gola i dokonując dwóch asyst. W nadchodzący środę będzie miał okazję polepszyć swoje statystyki podczas meczu przeciwko Gent w eliminacjach Ligi Konferencji.