Jubileuszowy ranking BEAS: Szczecin na drugim miejscu jako najlepsze miejsce do życia

Jubileuszowy ranking BEAS: Szczecin na drugim miejscu jako najlepsze miejsce do życia

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Business Environment Assessment Study (BEAS), Szczecin uzyskał drugie miejsce w rankingu miast o najlepszej lokalizacji do życia, z wynikiem 8,9 na 10 punktów. Uznano go za miasto z imponującą ofertą kulturalną oraz przyjaznym i atrakcyjnym środowiskiem dla mieszkańców. Często nazywany „miastem zieleni”, Szczecin jest dumny ze swojej ponad 500-hektarowej zieleni miejskiej, a także ze swojego położenia wśród licznych akwenów wodnych. Względem kultury, Szczecin może się poszczycić trzema teatrami, operą i nowoczesną filharmonią, która jest nie tylko oazą muzyki, ale również cenionym obiektem architektonicznym.

Czwarta edycja raportu BEAS, wygenerowana przez firmę Antal i Cushman & Wakefield przy współpracy z Baker McKenzie, PAIH, Pracodawcy RP, Pro Progressio oraz Vastint, ujawnia inwestycyjne ambicje liderów branży działających w polskich miastach na okres 2023-2025. Co warto podkreślić, Polska od pewnego czasu utrzymuje wysokie miejsce na liście krajów przyciągających inwestycje, w tym również te zagraniczne.

Instytucje wspierające biznes działają aktywnie na terenie Szczecina, oferując swoją pomoc przedsiębiorcom zainteresowanym rozwojem w mieście. Przyjazne środowisko biznesu oraz wsparcie ze strony lokalnej administracji publicznej zostało ocenione na 6,5 na 10 punktów – jest to drugi co do wysokości wynik w raporcie. Przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie m.in. Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej, Szczecińskiego Parku Naukowo-Technologicznego Technopark Pomerania, Północnej Izby Gospodarczej czy Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii.