Ewakuacja w szkole podstawowej nr 74 w Szczecinie spowodowana problemami z elektrycznością

Ewakuacja w szkole podstawowej nr 74 w Szczecinie spowodowana problemami z elektrycznością

W szkole podstawowej numer 74, położonej na osiedlu Bukowym w Szczecinie, doszło do silnego zadymienia w rozdzielni elektrycznej. Z uwagi na zagrożenie, zarówno dla uczniów jak i dla personelu szkoły, podjęto decyzję o ewakuacji budynku. Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, młody brygadier Tomasz Kubiak, zanim na miejscu pojawili się strażacy, z terenu szkoły ewakuowano łącznie 713 osób.

Informacje przekazane przez rzecznika wskazują, że spośród ewakuowanych było 650 dzieci oraz 63 dorosłe osoby. To zdarzenie miało miejsce około godziny 12:30. Na miejsce zdarzenia skierowano cztery jednostki ratowniczo-gaśnicze jednak nie była konieczna interwencja gaśnicza, gdyż nie wybuchł pożar. Na szczęście, wszystko skończyło się bez żadnych ofiar.

Początkowo nieznane były przyczyny wystąpienia dymu. Ostatecznie ustalono, że doszło do zwarcia w jednej z tablic rozdzielczych znajdujących się w piwnicy szkoły. W celu sprawdzenia czy nie ma zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla, strażacy wykonali pomiar stężenia tego gazu. Po przeprowadzeniu oddymiania budynku, akcja Państwowej Straży Pożarnej została zakończona około godziny 14:00. W między czasie do skontrolowania instalacji elektrycznych wezwano pogotowie energetyczne.