Zapraszamy na Szczecin Classic Festiwal

Zapraszamy na Szczecin Classic Festiwal

Przed nami Szczecin Classic, najbardziej prestiżowy festiwal muzyki klasycznej w regionie Pomorza Zachodniego. Swoją inaugurację będzie miał już nadchodzącą sobotę. Dla miłośników muzyki przygotowano ofertę niezwykle bogatą w znane nazwiska świata muzyki. Natomiast podczas finałowego koncertu festiwalu, uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję doświadczyć brzmienia rzadko spotykanego instrumentu – skrzypiec Stradivariusa datowanego na rok 1694.

Sloganem przewodnim tegorocznej edycji Szczecin Classic jest ,,6. zmysł”. Organizatorzy festiwalu, czyli zespół Baltic Neopolis Orchestra, obiecują stworzyć atmosferę, która pobudzi zmysły publiczności na tyle intensywnie, że na długo zagości w ich pamięci. Jednym z doświadczeń mających na celu takie pobudzenie jest ,,Silent Piano”, performens pianistyczny Barbary Drazkov. Ma on formę intymnych sesji muzycznych, podczas których delikatne dźwięki docierają tylko do uszu wykonawcy i jednego słuchacza.

Barbara Drazkov, pianistka stojąca za projektem ,,Silent Piano”, podkreśla, że każdy ze słuchaczy traktowany jest wyjątkowo – z pełnym zaangażowaniem i indywidualizmem. W trakcie wykonywania utworów, artystka utrzymuje bezpośredni kontakt wzrokowy z osobą słuchającą, a po zakończeniu często prowadzi z nią rozmowę. Performens przywołuje u odbiorców skrajne emocje – od płaczu, przez śmiech, aż po chwilowe oderwanie od rzeczywistości.