Jarosław Siergiej zostaje nowym prezydentem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście

Jarosław Siergiej zostaje nowym prezydentem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście

Zgłoszenia na stanowisko prezesa Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście zostały zamknięte w piątek, a już w sobotę dokumenty zgłoszeniowe potwierdzające kandydaturę zostały oficjalnie otworzone. W planie na poniedziałek była przewidziana ocena potencjalnych kandydatów poprzez rozmowy kwalifikacyjne. Informacje z dzisiejszego poranka w mediach lokalnych z regionu zachodniopomorskiego ujawniły, że Jarosław Siergiej obejmie stanowisko prezesa Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.

Siergiej powrócił do stanowiska, które zna dobrze, bo już pełnił tę funkcję w latach 2008-2013. Przedtem był również prezesem Portu Police. Od 2014 do 2015 roku piastował stanowisko prezesa Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. W ciągu ostatnich lat był zatrudniony w spółce Wodociągi Zachodniopomorskie.

Termin rozpoczęcia oficjalnej kadencji nowego prezesa wyznaczono na 1 marca.

Poza tym zasugerowano w mediach, że w konkursie na prezesa Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście uczestniczyło 10 kandydatów.

Równolegle do powyższego, rada nadzorcza Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście zakończyła proces rekrutacji na stanowisko wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych oraz wiceprezesa ds. infrastruktury, nie wyłaniając jednak żadnych kandydatów. Wobec tego, planowane jest ogłoszenie kolejnego konkursu.