Jarmark Bożonarodzeniowy w Szczecinie otwarty

Jarmark Bożonarodzeniowy w Szczecinie otwarty

Grudzień to magiczny miesiąc, a już od pierwszych dni w powietrzu wyczuć można świąteczny klimat. Wczoraj, w pierwszy piątek grudnia otwarto największy szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy. Miejsce to co roku przyciąga nie tylko mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości, ale także i turystów. Na miejscu nie zabraknie kiermaszu, świątecznych elementów i wielu atrakcji. Sprawdzamy, co można robić na świątecznym jarmarku.

Jakie atrakcje czekają odwiedzających?

W tym roku na Jarmarku Bożonarodzeniowym na odwiedzających czeka wiele atrakcji. Nie zabraknie pysznego jedzenia, kolorowych i świątecznych atrakcji, a także punktu wymiany bombek. Na czym polega takie miejsce?
Do specjalnej szafy będzie można odłożyć zbędne ozdoby świąteczne, które nie są już potrzebne. W zamian za to można będzie zabrać bombki, które ktoś inny oddał do takie punktu. Cała wymiana jest całkowicie za darmo. Oprócz tego liczyć można na artystyczne występy, animacje dla dzieci i oczywiście spotkanie ze św. Mikołajem. Można liczyć również na warsztaty artystyczne dla dzieci. Na samych stoiskach nie zabraknie smakołyków, ręcznie wykonywanych ozdób oraz słodkości.

Gdzie odbędzie się Jarmark?

W Szczecinie Jarmark Bożonarodzeniowy można spotkać w aż czterech miejscach. Świąteczny klimat będzie wyczuwalny szczególnie na pl. Adamowicza, pl. Lotników i – w weekendy – na deptaku Bogusława. Jak podkreśla Andrzej Kuś, rzecznik prasowy miejskiej spółki Żegluga Szczecińska warto wybrać się w takie miejsca i poczuć nieco magii zbliżających się świąt. Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa do 22 grudnia.