Pierwszy zimowy transfer w Pogoń Szczecin ogłoszony!

Pierwszy zimowy transfer w Pogoń Szczecin ogłoszony!

Dzisiaj, w niedziel klub sportowy Pogoń Szczecin oficjalnie ogłosił nowy transfer. Jak się okazało, władze klubu nie zamierzały czekać z zimowymi wzmocnieniami do rozpoczęcia przygotowań. O jakiego nowego zawodnika chodzi? To Leonardo Koutrisa z Olympiakosu Pireus zasili szeregi Portowców.

Kim jest Leonardo Koutrisa?

To 27-letni gracz Olympiakosu Pireu. Urodził się w Brazylii, ale ma także grecki paszport. Swoją piłkarską karierę zaczynał w Europie. W 2017 roku trafił do Olympiakosu Pireus, skąd był wypożyczany między innymi do Fortuny Duesseldorf. Lewy obrońca, jak mogło by się wydawać, w nowym sezonie miał trafić do Rakowa Częstochowa. To właśnie oni finalizowali już transfer. W ostatniej chwili do negocjacji włączyła się Pogoń Szczecin, która wczoraj, w niedzielę oficjalnie potwierdziła, że Leonardo Koutrisa jest ich nowym piłkarskim nabytkiem.

Co więcej wiadomo w sprawie transferu?

Leonardo Koutrisa podpisał 3,5-letni kontrakt z Pogonią. Oznacza to, ze w barwach polskiego zespołu będzie grał do lata 2026 roku. Ma być do dyspozycji Jensa Gustafssona od początku zimowych przygotowań. Jak sam podkreśla, cieszy się, że jest już oficjalnie zawodnikiem Pogoni. Dodał również, że jest pod wrażeniem stadionu i wszystkich nowoczesnych obiektów klubu. Leonardo Koutrisa powiedział także, że nie może doczekać się pierwszego spotkana z kibicami. To dla niego szansa na nowy rozwój w swojej karierze.