Informacje dotyczące funkcjonowania przystanku "Studzienna" dla linii 59

Informacje dotyczące funkcjonowania przystanku "Studzienna" dla linii 59

ZTM odpowiedział na zapytania mieszkańców dotyczące przyszłości przystanku autobusowego o nazwie „Studzienna”, który obsługuje linię 59. Przystanek ten nie zostanie zamknięty, a autobusy tej linii będą nadal przez niego przejeżdżać. Autobusy z linii 59 będą korzystać z tego przystanku, jeżdżąc w obie strony, czyli na trasie pomiędzy Placem Rodła a zajezdnią Golęcin oraz z powrotem.

Przystanek „Studzienna” będzie obsługiwany przez autobusy tej trasy w dni robocze podczas godzin szczytowych. Początkowo planowano, że autobusy te będą dojeżdżały ulicami Żelazną i Studzienną dopiero po otwarciu przystanku Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej o nazwie Szczecin Żelechowa.

Celem zmian w rozkładzie jazdy dla linii 59 jest przede wszystkim zwiększenie dostępności komunikacji miejskiej dla osiedla Stołczyn. W tym celu planowane jest skierowanie linii dziennej przez ul. Nehringa, która do tej pory była obsługiwana tylko przez linie nocne. Na nowo utworzonym odcinku trasy planowane jest otwarcie nowych przystanków: „Golęcińska”, „Stołczyn Kościół”, „Bajeczna” i „Policka”. Dodatkowo, poprawa obsługi osiedla Żelechowa (ul. Robotnicza) i Golęcino-Gocław (ul. Wiszesława) będzie możliwa dzięki rozszerzeniu wybranych kursów w dni powszednie podczas godzin szczytu do pętli „Zajezdnia Golęcin”.