32. Edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczecinie – całe miasto gra dla dobra dzieci i dorosłych

32. Edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczecinie – całe miasto gra dla dobra dzieci i dorosłych

W nadchodzącą niedzielę, 28 stycznia, Szczecin i okolice zapełnią się dźwiękami 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny cel to pomoc dzieciom i dorosłym w leczeniu płuc po pandemii. Planowane są różnorodne atrakcje – od artystycznych, przez muzyczne, aż po sportowe. O godzinie 20 zostanie wystrzelone symboliczne Światełko do nieba, które rozbłyśnie między innymi z tarasu Morskiego Centrum Nauki.

Tegoroczna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczecinie będzie realizowana przez dziesięć sztabów: Make It Funky Production, TKKF „ORKAN”, Hufiec Szczecin ZHP, Centrum Kształcenia Sportowego, Centrum Mistrzostwa Sportowego, Hufiec Szczecin-Pogodno ZHP, Zespół Szkół Szczecińskiej Fundacji TPP, Uniwersytet Szczeciński, Szkoła Podstawowa „TAK” oraz „Między wierszami”. Każdy z nich przygotowuje specjalne atrakcje dla uczestników.

Osoby, które cenią sobie muzykę na żywo, mogą udać się do Domu Kultury Słowianin, który mieści się przy ulicy Korzeniowskiego, lub do Nowej Dekadencji – Szczecińskiego Centrum Kultury przy ulicy Partyzantów. Na obydwu scenach przewidziane są występy artystyczne, pokazy, wyjątkowe koncerty i atrakcyjne licytacje. O godzinie 20 nastąpi magiczny moment wystrzelenia Światełka do nieba.