Iluminacje Szczecin: Cudowny spektakl świetlnych instalacji

Iluminacje Szczecin: Cudowny spektakl świetlnych instalacji

Podziwiać można będzie fascynujące instalacje świetlne rozmieszczone w strategicznych punktach miasta, takich jak elewacja ratusza, Aleja Fontann, Ogród Śródmiejski oraz place Adamowicza i Solidarności. Na Placu Lotników zorganizowany zostanie jaskrawo oświetlony plac zabaw, a także podświetlony Teatr Letni. Najważniejsze jednak wydarzenia będą miały miejsce w Parku Żeromskiego. Jest to początek długo oczekiwanej imprezy – Iluminacje Szczecin.

Piętnasta edycja tego wydarzenia przemieni znane nam obszary, parki i ulice w niepowtarzalne, nie do poznania miejsca. Iluminacje Szczecin ożywią miasto w poniedziałek, 14 sierpnia, od godziny 21:00 do 2:00 nad ranem.

Gdzie można podziwiać te iluminacje? Park Żeromskiego stanie się sercem całego wydarzenia, ale liczne atrakcje świetlne czekają na mieszkańców w różnych częściach miasta. Wszystkie lokalizacje iluminacji można znaleźć na interaktywnej mapie dostępnej online.

Na fasadzie ratusza miejskiego (Plac Armii Krajowej 1) zaprezentowana zostanie projekcja botaniczna. Dwa skrzydła budynku będą ozdobione motywami roślinnymi, które są dobrze znane wszystkim mieszkańcom Szczecina: magnoliami, krokusami, różami i dekoracyjnym czosnkiem.

W Ogrodzie Śródmiejskim (ul. Wielkopolska 19) natomiast będzie można spotkać Wisławę Szymborską. Projekcja ta jest częścią obchodów 100-lecia urodzin tej poetki i obejmuje postać laureatki Nagrody Nobla oraz jej wiersze czytane przez aktorów szczecińskich teatrów.

Przy Pomniku Marynarza będzie można podziwiać morską instalację przedstawiającą sześciometrowego morskiego węża oraz świecące meduzy. W tle usłyszymy szanty. Nieopodal, w Alei Fontann, pojawią się pływające lampiony z intencjami, które zostały stworzone podczas letnich warsztatów i półkolonii.