Gotowy budżet 8 200 056,60 zł na inwestycje miejskie

Gotowy budżet 8 200 056,60 zł na inwestycje miejskie

W celu realizacji planowanej inwestycji, miasto zabezpieczyło fundusze w wysokości 8 200 056,60 zł brutto. Komisja przetargowa jest w trakcie analizowania zgłoszonych propozycji cenowych – informuje przedstawiciel miasta odpowiedzialny za sprawy inwestycyjne, Piotr Zieliński.

Przedłożone oferty cenowe mieszczą się w granicach od 6,4 mln zł do 9,3 mln zł. Najniższy koszt zaproponowało konsorcjum firm Tormel i Stanled I z Poznania, oferując kwotę na poziomie 6,4 mln zł. Natomiast firma Budowlano-Drogowa MTM S.A. z Gdyni, znana szczecinianom między innymi z przebudowy al. Wojska Polskiego, proponuje realizację zadania za 6,7 mln zł.

W granicach założonego przez miasto budżetu mieszczą się także propozycje od Strabag z Pruszkowa (6,9 mln zł), Usług Transportowo-Budowlanych Bernarda Baranowskiego z Glinnej (7,3 mln zł) oraz PORR S.A. z Warszawy (7,9 mln zł).

Największe oczekiwania finansowe za swoje usługi mają firmy z Szczecina: Musing Bud – 8,4 mln zł i Elbud – 9,3 mln zł.

Wybrana w przetargu firma będzie miała 14 miesięcy na całkowite zakończenie prac. Zakres inwestycji obejmuje przebudowę ul. Wapiennej (od ronda do skrzyżowania z ulicą Szczecińską) oraz fragmentu ul. Północnej (odcinek od ul. Chłodnej do ul. Szkockiej).

Przeróbki dotkną także nowych chodników, ciągów pieszo-rowerowych oraz zjazdów, które zostaną gruntownie przebudowane lub wybudowane od nowa. Prace obejmą również instalacje miejskie oraz zagospodarowanie terenów zielonych.