Festiwal Wina Pomorza Zachodniego na Zamku w Szczecinie

Festiwal Wina Pomorza Zachodniego na Zamku w Szczecinie

Niedługo rusza druga edycja święta pomorskich win. Festiwal Wina Pomorza Zachodniego odbędzie się na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

 

Lokalne trunki

Podczas wydarzenia zatytułowanego Festiwal Wina Pomorza Zachodniego swoje znakomite wyroby zaprezentują właściciele winnic zlokalizowanych w całym regionie Pomorza Zachodniego.

Już w dniach od 20 do 22 maja na terenie zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie pojawią się liczne stoiska z winami, a odwiedzający będą mieli szansę na degustację ponad 60 wyśmienitych trunków prosto z dziesięciu różnych winnic działających w okolicy. W ich ofercie znajdą się wina białe, czerwone i musujące, w tym odsłony wytrawne, półwytrawne i słodkie. Co ciekawe, na wydarzenie będzie można przyjść z własnym kieliszkiem lub też wypożyczyć odpowiednie szkło degustacyjne na miejscu.

 

Degustacje regionalnych smaków

W programie wydarzenia znajdą się również inne atrakcje. Poza winnymi degustacjami, podczas festiwalu będzie można spróbować również innych regionalnych wyrobów spożywczych, jak rzemieślniczych wędlin, naturalnych serów oraz lokalnych ryb, które również trafią do oferty tamtejszych stoisk.

Na miejscu pojawią się także food trucki, serwujące dania zróżnicowanej kuchni, zorganizowane zostaną również wykłady na temat historii winiarstwa w Polsce oraz sztuki sommelierstwa. Pełen atrakcji program wydarzenia dopełnią koncerty jazzowe.

 

Druga edycja

Będzie to dopiero druga edycja tego nowego wydarzenia. Pierwsza odsłona Festiwalu Wina Pomorza Zachodniego miała miejsce w listopadzie 2021 roku. Inauguracyjne wydarzenie przyciągnęło prawdziwe tłumy, na degustacje win przyszło nawet 5000 osób, jak szacują organizatorzy. W drugiej edycji pokładają oni jeszcze większe nadzieję, a właściciele winnic przygotowują większe niż poprzednim razem zapasy win.

Wydarzenie stanowi doskonałą okazję do promocji enoturystyki w regionie Pomorza Zachodniego, czyli innymi słowy turystyki winiarskiej. Choć branża produkcji wina w Polsce jeszcze nie jest tak rozwinięta, jak np. we Francji, to zdecydowanie jest się czym pochwalić, o czym z dumą przekonują organizatorzy imprezy i biorący w niej udział właściciele lokalnych winnic.

Wstęp na Festiwal Wina Pomorza Zachodniego będzie bezpłatny.