Ekspansja sieci handlowej SPAR w Szczecinie

Ekspansja sieci handlowej SPAR w Szczecinie

Sieć handlowa SPAR, jedna z najpotężniejszych na globie, zapowiada otwarcie swojego pierwszego sklepu w Szczecinie już w bieżącym roku. Lokalizacją nowego punktu sprzedaży będzie ulica Struga. Powstanie tam sklep w formacie SPAR Express, który jest wynikiem kooperacji pomiędzy holenderską siecią a stacjami benzynowymi AVIA. Warto dodać, że marka AVIA jest obecna w Szczecinie od niedawna, z pierwszą stacją przy ulicy Goleniowskiej i drugą, która zastąpiła Shell’a na Strudze.

O planach rozwoju sieci SPAR w Szczecinie mówiło się już w 2021 roku. Wtedy to sieć dokonała przejęcia sklepów Piotr i Paweł i zapowiedziała otwieranie kolejnych lokali. Niestety, żaden nowy sklep tej globalnej sieci handlowej nie powstał do tej pory w Szczecinie. Zamiast tego SPAR zastąpił Piotra i Pawła między innymi w Stargardzie. W następstwie tych zmian, sieć musiała zmierzyć się z pewnymi problemami, które przyczyniły się do większego nacisku na zamykanie sklepów SPAR niż ich otwieranie.

Obecnie jednak, SPAR koncentruje swoje siły na rozwijaniu formatu Express w partnerstwie z siecią AVIA. Pierwszy sklep tego typu w Szczecinie ma powstać na stacji benzynowej przy ulicy Struga. Dodatkowo warto podkreślić, że marka AVIA jest obecna na szczecińskim rynku od niedawna.