Dawid Krystek z SLD mówi o konieczności wspólnego kandydata na prezydenta Szczecina w ramach porozumienia z PO

Dawid Krystek z SLD mówi o konieczności wspólnego kandydata na prezydenta Szczecina w ramach porozumienia z PO

Jeżeli Platforma Obywatelska (PO) i Nowa Lewica mają utworzyć wspólne listy wyborcze do Rady Miasta Szczecina oraz do sejmiku, to powinniśmy również zgłosić jednego, wspólnego kandydata na stanowisko prezydenta Szczecina. Tym kandydatem powinien być jednak członek naszej partii – podkreśla w rozmowie z „Wyborczą” Dawid Krystek, lider szczecińskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej (SLD) oraz nowo mianowany wicewojewoda zachodniopomorski.

Niecały miesiąc temu, 19 stycznia, w audycji radiowej Super FM, Krystek wyjawiał, że to jeden z działaczy Nowej Lewicy będzie kandydował na stanowisko prezydenta Szczecina. Do wyboru mieli: Jolanta Tryszkiewicz, Bogdan Jaroszewicz lub Dariusz Wojcieszek.

Jednakże obecnie ta deklaracja jest już przestarzała. Od piątku trwają rozmowy między Nową Lewicą a PO na temat wspólnego startu do nadchodzących wyborów samorządowych na wspólnych listach wyborczych.

Nowa Lewica nie planuje kandydować w wyborach prezydenckich bez sojusznika. Wiadomo już, że do wyborów nie przystąpi samodzielnie.