Budowa mostu pontonowego: Najszybsza trasa do Łasztowni

Budowa mostu pontonowego: Najszybsza trasa do Łasztowni

Rozpoczęła się budowa mostu pontonowego, który stanowi będzie najkrótszą trasą z lewobrzeża Szczecina na Łasztownię. Prace konstrukcyjne nad tymczasowym obiektem ruszyły dzień przed szczytem żeglarskim na Odrze.

Planowany most ma za zadanie połączyć dwie strony rzeki i będzie usytuowany pomiędzy Mostem Długim a Trasą Zamkową. Jego lokalizacja została przewidziana w bezpośrednim sąsiedztwie popularnej restauracji „Ładoga”.

Tę specyficzną inwestycję zainicjowano ze względu na nadchodzące Żagle – plenerowe wydarzenie, które ma miejsce w dniach od 18 do 20 sierpnia. Impreza odbędzie się na obu stronach nabrzeża. „Most zdecydowanie usprawni komunikację podczas wydarzenia i pozwoli nam bezproblemowo dotrzeć na Łasztownię, nie zanurzając nawet palca u stopy w wodzie.” – powiedziała Celina Wołosz, rzecznik prasowy miejskiej spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Przewiduje się, że mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego obiektu już od piątku. Za realizację budowy mostu odpowiadają żołnierze z 5. Pułku Inżynieryjnego, mający swoją siedzibę w szczecińskich Podjuchach.