Mateusz Łęgowski opuszcza Pogoń Szczecin na rzecz włoskiej Salernitany

Mateusz Łęgowski opuszcza Pogoń Szczecin na rzecz włoskiej Salernitany

Plotki, które przez ostatnie dni rozprzestrzeniały się w mediach, okazały się prawdziwe. Mateusz Łęgowski, znany z gry w Pogoni Szczecin, zdecydował się na transfer do klubu Salernitana, który ma swoją siedzibę we Włoszech.

Łęgowski dołączył do akademii Pogoni Szczecin w roku 2016. Pierwszy raz miał okazję wystąpić w głównym składzie klubu dopiero w 2021 roku. Podczas swojego pobytu w Pogoni Szczecin, jego dorobek to 51 rozegranych meczów. Statystyki tego gracza prezentują się następująco – zdobył cztery bramki i tyle samo razy odegrał kluczową rolę w strzelaniu goli przez innych zawodników, dokładając cztery asysty.

20-letni pomocnik wykazał się tak dobrą formą, że otrzymał powołanie do reprezentacji Polski. Jego debiut w narodowych barwach miał miejsce we wrześniu 2022 roku. Zagrał wtedy podczas meczu Ligi Narodów przeciwko Holandii i był to jak na razie jego jedyny występ w drużynie narodowej.

Karierę piłkarską Łęgowski będzie kontynuował pod okiem Paulo Sousy, dawnego trenera polskiej reprezentacji, który obecnie prowadzi włoską Salernitanę.

Sprzedaż Mateusza Łęgowskiego została potwierdzona przez Pogoń Szczecin za pośrednictwem mediów społecznościowych.