Autobus z dziećmi uczestniczy w wielkim zderzeniu w drodze do morza ze Szczecina

Autobus z dziećmi uczestniczy w wielkim zderzeniu w drodze do morza ze Szczecina

Po drodze ze Szczecina do nadmorskiego miasta doszło do poważnego wypadku drogowego. Autobus, który przewoził dzieci na wycieczkę, brał w nim udział. W wyniku tego niefortunnego zdarzenia, jedno z dzieci musiało być przetransportowane śmigłowcem do szpitala, a dwoje innych otrzymało natychmiastową pomoc medyczną na miejscu wypadku.

Młodsza aspirant Natalia Gogosza, reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Goleniowie, przekazała nam szczegóły tego tragicznego wydarzenia. Zdarzenie to miało miejsce na 83. kilometrze drogi S3 prowadzącej do Świnoujścia i oprócz autobusu brały w nim udział cztery samochody osobowe.

Gogosza wyjaśniła, że wstępne dochodzenie sugeruje, że kierujący autobusem nie utrzymał bezpiecznej odległości od innych pojazdów. To doprowadziło do zderzenia z czterema samochodami osobowymi. Wynika z tego, że trzy osoby odniosły obrażenia, w tym dwójka dzieci. Dodatkowo potwierdzono, że kierowca autobusu był trzeźwy podczas zdarzenia.

Dziecko, które zostało najbardziej poszkodowane w wyniku wypadku, zostało przewiezione śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Szczecinie. Doznało urazu głowy. Całe zachowanie na drodze spowodowało duże utrudnienia – droga jest obecnie zablokowana, a samochody są przekierowywane na objazdy. W efekcie czas podróży ze Szczecina nad morze może się wydłużyć nawet o dwie godziny.