Przemoc domowa w Szczecinie: Mężczyzna oskarżony o brutalne traktowanie żony

Przemoc domowa w Szczecinie: Mężczyzna oskarżony o brutalne traktowanie żony

W jednym z mieszkań w Szczecinie, od maja do grudnia poprzedniego roku, dochodziło do brutalnej przemocy. Oskarżony, będący pod wpływem alkoholu, często wszczynał gwałtowne awantury, podczas których znęcał się nad swoją partnerką. Jego agresja objawiała się zarówno słowami pełnymi nienawiści skierowanymi w stronę żony, jak i fizycznym maltretowaniem. Kobieta wielokrotnie była obiektem jego brutalnych ataków, zostając kopnięta czy szarpnięta. Tego typu zachowania doprowadziły do poważnych obrażeń ciała ofiary, na przykład 13 października, kiedy to mężczyzna zaatakował ją kijem do walki wręcz lub 31 grudnia, kiedy to uderzał ją pięścią w twarz.

Aresztowany 47-latek nie był nieznany organom ścigania, wcześniej już ponosił konsekwencje swoich czynów. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który jest utrzymany do dnia dzisiejszego. Za znęcanie się nad najbliższą osobą grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód w Szczecinie skierowała już akt oskarżenia do sądu.

Jeśli padłeś ofiarą przestępstwa, zgłoś to odpowiednim służbom i skontaktuj się z Ośrodkiem Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem. Możesz tam uzyskać bezpłatną pomoc prawną oraz wsparcie psychologiczne i materialne.