Apel z Magistratu Szczecin: Zapewnijcie opiekę dzieciom w piątek z powodu awarii Elektrociepłowni!

Apel z Magistratu Szczecin: Zapewnijcie opiekę dzieciom w piątek z powodu awarii Elektrociepłowni!

Marta Kufel reprezentująca szczeciński magistrat przekazała istotny apel do rodziców maluchów, bez względu na to czy ich dzieci uczęszczają do żłobka czy przedszkola. Mocno zaleca ona, by rodzice w najbliższy piątek zdołali zapewnić swoim pociechom opiekę domową. Powodem tej prośby jest wystąpienie awarii w Elektrociepłowni Pomorzany.

Awaria Elektrociepłowni Pomorzany, znajdującej się w części lewobrzeżnej Szczecina, spowoduje ograniczenia w dostarczaniu ciepła i ciepłej wody. Przerwa w dostawach dotyczy również placówek edukacyjnych. Szczeciński Urząd Miasta wyjaśnia, że placówki te nie zostaną zamknięte, chociaż temperatura w ich wnętrzu może być niższa niż zwykle.

„Podkreślamy – nie ma mowy o pełnym zamknięciu placówek. Jeśli jakaś rodzina będzie potrzebować opieki dla swojego dziecka, to oczywiście taka opieka będzie zapewniona. Jednak musimy też poinformować rodziców, że w placówkach może być nieco zimniej niż są do tego przyzwyczajeni” – przekazała Marta Kufel, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Szczecin.