Akcja Szczecin do przytulania – o co chodzi z tą akcją?

Akcja Szczecin do przytulania – o co chodzi z tą akcją?

Jakiś czas temu w Szczecinie pojawiły się maskotki – Magnolcia, Pan Paprykarz i Marinero. Są to zatem trzy symbole Szczecina, tyle, że w wersji pluszowej. Każdy pluszak kojarzony jest z inną historią i każdy do zdobycia w ramach akcji Szczecin do przytulania. O co chodzi?

Dobra zabawa dla każdego

Jak mówi Norbert Fijałkowskie, dyrektor Galerii Kaskada, chodzi głównie o dobrą zabawę i uśmiech. Maskotki to autorski pomysł Galerie Kaskada, który opracowano wspólnie z agencją Anny Turkiewicz. Najpierw wybrano symbole miasta, a później stworzono prototypy maskotek. Finalnie powstały trzy najlepsze.

Symbole miasta

Pierwsza maskotka to Magnolcia, która ma suknie z płatków magnolii. Jest to która jest symbol wiosny, a zarazem romantyczna wizytówka Szczecina. Druga maskotka to okrągły Pan Paprykarz, który wzorowany jest na puszce lokalnego przysmaku. Jak podaje opis pluszaka – początki smakołyku sięgają lat 60., gdy szczecińskie rybołówstwo było prekursorem połowów u wybrzeży Afryki. To wtedy rybacy poznali pewną egzotyczną potrawę, która stała się inspiracją i lokalnym przebojem. Ostatni wybrany symbol to  Marinero. Nieustraszony wilk morski i łowca przygód na morzach i oceanach, pogromca morskich potworów i zaklinacz burz. Mieszkańcy miasta doskonale znają go z Pomnika Marynarza, znajdującego się w Szczecinie w Alei Fontann, gdzie dumnie trzymam ster.

Mieszkańcy zadowoleni

Jak się okazuje pochlebstw na temat pluszaków w sieci i poza nią nie brakuje. Można spotkać głosy, że jest to fajna pamiątka. Jak podaje dyrektor Galerii Kaskada – niewykluczone, że niedługo kolekcja maskotek powiększy się. Akcja trwa już tydzień z zaplanowanych dwóch miesięcy i cieszy się sporym zainteresowaniem.

Jak można zdobyć maskotkę?

Aby zdobyć maskotkę należy udać się do punktu informacji galerii na poziomie 0 lub do biura parkingu na poziomie 4 i kupić kartę lub karty podarunkowe za minimum 100 zł – można nimi płacić za zakupy w Kaskadzie. Wraz z kartą zostanie wydana naklejka, 5 naklejek to jedna maskotka, 15 naklejek to cała kolekcja.