Zabytkowy tramwaj jako atrakcja dla mieszkańców i turystów

Zabytkowy tramwaj jako atrakcja dla mieszkańców i turystów

Od początku lipca do końca sierpnia, czyli w okresie wakacyjnym, w każdą niedzielę, na szczecińskie torowiska wyrusza zabytkowy tramwaj turystyczny. Jest on opatrzony linią 0. Bez wątpienia cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród młodszych, jak i starszych szczecinian oraz turystów.

Przejażdżka tramwajem z lat 60.

Przejażdżka takim tramwajem to nie lada gratka dla fanów miejskiej komunikacji. Jak się okazuje, korzystają z niej nawet najmłodsi. Co niedziele kursy te cieszą się ogromny zainteresowaniem, nie więc dziwnego, że aby się do niego dostać, trzeba swoje odczekać. Kiedy tramwaj podjeżdża na pętle, można poczuć się jak podczas podróży w czasie. Próżno szukać tu elektronicznego sterowania drzwiami, przycisków, kasowników czy automatów na bilety. Wejściówki sprzedaje nam konduktor.

Okazja do zwiedzania Szczecina

Podróż linią turystyczna, to przecież nie tylko okazja do przejażdżki zabytkowym tramwajem, ale przede wszystkim szansa na przejechanie niemalże przez cały Szczecin. Tramwaj zabiera w wyjątkowa podróż przez ulice Szczecina. Dla turystów to świetny sposób na szybki rekonesans i poznanie Szczecina. Jak się okazuje turystycznie podróżują także szczecinianie. Jak mówią niektórzy, długo mieszkają w Szczecinie, a wciąż nie znają wszystkich zakątków miasta.  Tramwaj odjeżdża z pętli Potulicka w godzinach: 12:59, 14:49 i 16:39. Cena biletu normalnego 3,50 zł, ulgowego 2,50 zł.

Obowiązujące przystanki

Na trasie obowiązują takie przystanki jak: Potulicka, Brama Portowa, Plac Żołnierza Polskiego, Stocznia Szczecińska, Wyszyńskiego, Brama Portowa, Plac Kościuszki, Plac Gałczyńskiego, Rondo Olszewskiego, Osiedle Zawadzkiego, Rondo Olszewskiego, Plac Szarych Szeregów, Plac Grunwaldzki, Plac Rodła, Plac Żołnierza Polskiego, Brama Portowa, Potulicka.