9. Bieg Mikołajkowy w Szczecinie już 5 grudnia

9. Bieg Mikołajkowy w Szczecinie już 5 grudnia

Również w tym roku nie zabraknie popularnego Biegu Mikołajkowego w Szczecinie. Jak zwykle w zawodach udział wezmą biegacze w czerwonych czapkach i białych brodach oraz innych atrybutach Świętego Mikołaja.

Lokalizacja i termin

Bieg na 10 km odbędzie się 5 grudnia w Policach. Biuro zawodów znajdować się będzie w Szkole Podstawowej nr 8. Będzie to już 9. edycja tej lubianej imprezy biegowej.

Mikołajkowi biegacze

Stałym widokiem podczas Biegu Mikołajkowego w Szczecinie są rozpraszające jesienny mrok czerwone czapki mikołajkowe na głowach uczestników. Biegacze biorący udział w zawodach mogą jednak przebrać się nie tylko za Świętego Mikołaja, ale i za Śnieżynkę, skrzata, elfa czy renifera – liczy się kreatywność, dowcip i oczywiście zimowy klimat!

Zawody składać się będą z czterech części: mini biegu dla najmłodszych (przedszkolaki i dzieci z klas 1-3) na 200, 400 i 800 metrów, charytatywnej akcji – Świątecznej Sztafety Marzeń, której uczestnicy pobiegną z choinkami, zawodów Nordic Walking na 5 km i głównego biegu na dystansie 10 km.

Każdy uczestnik biegu otrzyma na mecie wyjątkowy medal w kształcie świątecznego swetra.

Zapisy

Zapisy do udziału w 9. Biegu Mikołajkowym w Szczecinie potrwają do 30 listopada. Warto jednak pospieszyć się ze zgłoszeniem swojego zainteresowania, gdyż organizator może wcześniej zamknąć zapisy, jeśli limit uczestników zostanie przekroczony.

Zapisy dostępne są online pod tym adresem.