81. Rocznica Narodowych Sił Zbrojnych w Szczecinie

81. Rocznica Narodowych Sił Zbrojnych w Szczecinie

Nadchodząca niedziela przyniesie ze sobą szczególne obchody w Szczecinie. Miasto to bowiem świętować będzie 81. rocznicę powstania Narodowych Sił Zbrojnych. Rozpoczęcie tej uroczystości planowane jest na godzinę 12. Miejsce zgromadzenia to Kościół Garnizonowy, zlokalizowany przy Placu Zwycięstwa 1 w Szczecinie.

W ramach obchodów, po nabożeństwie świętym organizatorzy przewidzieli ceremonię składania kwiatów. Odbędzie się ona przy tablicy poświęconej Narodowym Siłom Zbrojnym.

Obchody nie kończą się jednak na niedzielnej ceremonii. W piątek, 22 września, o godzinie 19.00, odbędzie się koncert o wydźwięku patriotycznym. Jego scenerią będzie Business Club Szczecin, mieszczący się przy placu Stefana Batorego 4.

Nadchodzące muzyczne wydarzenie gwarantuje występy takich artystów jak Sochan, Pirat plus goście oraz Mati Solo i Seo. Ponadto, przewidziano również wykład Łukasza Suchanowskiego, poruszający temat Żołnierzy Podziemia Narodowego na Pomorzu Zachodnim.

Całość obchodów jest organizowana przez Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Szczecin. Wspierają go również Fundacja im. Kazimierza Wielkiego oraz Imperio Ochrona, pełniące rolę partnerów wydarzenia.