35-letni kierowca podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku w Międzyzdrojach stanie przed sądem

35-letni kierowca podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku w Międzyzdrojach stanie przed sądem

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, prokurator Piotr Wieczorkiewicz, dzisiaj poinformował o postawieniu 35-letniemu mężczyźnie zarzutów związanych ze spowodowaniem tragicznego wypadku drogowego. Mężczyzna jest podejrzany o prowadzenie pojazdu pod wpływem substancji odurzających, co doprowadziło do śmiertelnego zdarzenia w Międzyzdrojach w ostatnią sobotę.

Podczas przesłuchań, mężczyzna, którego status przesłuchiwany to podejrzany, nie odnosił się do postawionych mu zarzutów, zdecydował się bowiem na odmowę składania wyjaśnień. W najbliższym czasie prokurator zamierza wystąpić do Sądu Rejonowego w Świnoujściu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Jak wskazuje prokurator Piotr Wieczorkiewicz, czyny, których dopuścił się mężczyzna są bardzo poważne, a za ich popełnienie grozi kara od pięciu do 20 lat pozbawienia wolności.

Najbliższe posiedzenie sądowe, dotyczące 35-letniego kierowcy podejrzanego o spowodowanie wypadku w Międzyzdrojach, planowane jest na najbliższy wtorek. Jak informuje prokurator Wieczorkiewicz, wniosek w tej sprawie ma zostać złożony do Sądu Rejonowego w Świnoujściu jeszcze dzisiaj, a najpóźniej do godziny 20. Termin ten jest związany z przepisami prawa, które stanowią, że od momentu zatrzymania podejrzanego mija 48 godzin. Po złożeniu wniosku przez prokuratora, sąd ma kolejne 24 godziny na jego rozpatrzenie. Dlatego z dużym prawdopodobieństwem można zakładać, że posiedzenie odbędzie się we wtorek.