Zwiększenie frekwencji wyborczej – Szczecin oferuje darmową komunikację miejską

Zwiększenie frekwencji wyborczej – Szczecin oferuje darmową komunikację miejską

Władze Szczecina starają się motywować mieszkańców do udziału w najbliższych wyborach. Kacper Reszczyński z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego przypomina, że tego dnia transport miejski umożliwi bezpłatne dojazdy do lokali wyborczych. Jest to jedno z działań miasta mających na celu zwiększenie frekwencji wyborczej.

Jednym z wprowadzonych rozwiązań była możliwość odwiedzenia urzędu miasta poza normalnymi godzinami pracy. Mieszkańcy mogli skorzystać z tej opcji w sobotę 7 października, jak również w dni robocze aż do godziny 18. Dzięki temu mogli oni uzyskać zaświadczenie o prawie do głosowania, wpisać się na listę wyborców lub sprawdzić, do której komisji są przydzielani.

W dniu wyborów mieszkańcy Szczecina będą mogli skorzystać z darmowego transportu miejskiego. Jak informuje Kacper Reszczyński, w dniu wyborów do Sejmu i Senatu obowiązek opłacania przejazdów będzie zawieszony.

Realizacja tego pomysłu była możliwa dzięki decyzji Rady Miasta, która podjęła odpowiednią uchwałę już 5 września. Zgodnie z treścią dokumentu: „15.10.2023 r. mieszkańcy Szczecina oraz gmin znajdujących się w ramach Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego (Dobra, Police oraz Kołbaskowo), z którymi miasto ma podpisane porozumienie, będą zwolnieni z opłat za korzystanie z lokalnego transportu zbiorowego organizowanego przez miasto”.