Zmiany w Radzie Miasta Szczecina przed wyborami samorządowymi

Zmiany w Radzie Miasta Szczecina przed wyborami samorządowymi

Na sześć miesięcy przed planowanymi wyborami samorządowymi, Rada Miasta Szczecina doświadczy dwóch zmian w składzie. Andrzej Radziwinowicz, reprezentujący Zielonych wejdzie na miejsce Patryka Jaskulskiego. Natomiast Dariusz Smoliński, ekspert od spraw gospodarki morskiej powiązany z Terminalami Świnoujskimi zajmie miejsce Dariusza Mateckiego.

Imponujące wyniki wyborcze uzyskane przez Jaskulskiego i Mateckiego przyciągnęły uwagę na kilka miesięcy przed nadejściem wyborów parlamentarnych. Te wyniki zaowocowały dołączeniem do Rady Miasta Szczecina dwóch nowych radnych.

Andrzej Radziwinowicz, obecnie działający w Zielonych, a w 2018 r. reprezentujący Nowoczesną, wejdzie na miejsce Patryka Jaskulskiego. Radziwinowicz startował z trzeciego miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej (KO) i zdobył ponad 1600 głosów, co jednak nie zaowocowało mandatem.

Chociaż początkowo szykowałem się do wyborów samorządowych, to imponujący wynik Patryka Jaskulskiego pozwolił mi zadebiutować już teraz – komentuje Radziwinowicz.

Czy Radziwinowicz będzie aktywnym radnym? W ostatnich miesiącach zasłynął z inicjatywy dotyczącej budowy nowego budynku mieszkalnego na ulicy Szymanowskiego, co wzbudziło duże oburzenie wśród mieszkańców Szczecina.

– Prawdopodobnie dołączę do klubu Koalicji Obywatelskiej, ale zamierzam mieć własne zdanie – zapewnia Radziwinowicz. Tym samym stanie się jednym z dwóch reprezentantów Zielonych w Radzie Miasta Szczecina. Drugim pozostanie Przemysław Słowik, który nie uzyskał mandatu poselskiego w Koszalinie.