Zmiany w organizacji komunikacji miejskiej podczas prac budowlanych na ul. Sosabowskiego

Zmiany w organizacji komunikacji miejskiej podczas prac budowlanych na ul. Sosabowskiego

W związku z planowanymi pracami budowlanymi związanymi z przedłużeniem ulicy Sosabowskiego, które rozpoczną się 29 lipca 2023 roku (z uwzględnieniem linii nocnych – nocą z 29 na 30 lipca 2023), zostanie zlikwidowana pętla tramwajowo-autobusowa „Krzekowo”. W zamian, ruch tramwajowy zostanie przywrócony przez aleję Piastów aż do pętli „Pomorzany”. Wprowadzone zostaną także zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowych i autobusowych.

Tramwaje kursujące na linii numer 5 zostaną przekierowane na trasę Żołnierska – Wawrzyniaka. Przystanek tymczasowy, oznaczony numerem 12021, został umiejscowiony na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Wawrzyniaka. Częstotliwość kursowania tramwajów tej linii będzie wynosić co 7-8 minut w dni robocze (do godziny 20) oraz w soboty (w godzinach od 9 do 18). Poza tym okresem, tramwaje będą pojawiać się co 10 minut.

Wykonanie zjazdu do zajezdni Pogodno będzie realizowane poprzez zmianę kierunku jazdy na przystanku „Plac Gałczyńskiego”, a następnie przejazd przez aleję Bohaterów Warszawy, ulicę Jagiellońską, aleję Piastów oraz aleję Wojska Polskiego.