Zmiany na Psim Polu w Szczecinie

Zmiany na Psim Polu w Szczecinie

Psie Pole, obszar położony w dzielnicy Zawadzkiego, do tej pory kojarzyło się z zaniedbanym placem. Jednak teraz obszar ten przechodzi przemianę. Będzie więcej zielenie i powstanie przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców.

Zmiany na lepsze!

Nowy park będzie miał nowe ścieżki. Niektóre części toru do jazdy na rolkach już zbudowano. Planuje się również budowę placu zabaw, wybiegu dla psów. Nie obejdzie się bez sadzenia zieleni. Przebudowa, która rozpoczęła się cztery miesiące temu, zostanie ukończona we wrześniu. Projekt obejmuje ławki, kosze na śmieci, wieżę dla jaskółek, domki dla owadów i motyli oraz łąkę kwiatową. Wybieg dla psów  wyposażono w sprzęt do ćwiczeń, kosze na śmieci z dystrybutorami, fontanny dla psów oraz ławki. Prace budowlane prowadzi firma Usługi Budowlane Wiesława Furtaka, która pobiera opłatę w wysokości 3,8 miliona PLN za projekt.

Więcej terenów zielonych

W nowym parku zostanie posadzonych 311 drzew i ponad 1800 krzewów, a obszar będzie oświetlony. Posadzenie nowych terenów zapewni miejsce rekreacji i wypoczynku.  Obszary zielone w mieście są doskonałym miejscem do spacerów, pikników, ćwiczeń fizycznych i innych aktywności na świeżym powietrzu. Co więcej poprawiają estetykę miasta.