Złote medale zdobyte przez szczecińskich tenisistów na Mistrzostwach Polski

Młodzi tenisiści ze Szczecina wywalczyli cztery medale – dwa srebrne i dwa brązowe – podczas Mistrzostw Polski w kategoriach kadetów oraz juniorów. W tym gronie znalazły się zarówno indywidualne, jak i drużynowe osiągnięcia.

W Zamościu, podczas rywalizacji kadetek do 16 lat, srebrnym medalem mógł pochwalić się Daria Dehmel. Sportowcu reprezentująca klub SCT Prawobrzeże Szczecin musiała uznać wyższość Mai Wróbel z Cabańskiego Centrum Sportu Chrzanów, przegrywając z nią w finale gry singlowej 1:6, 2:6.

Daria nie powróciła jednak do domu z pustymi rękami – razem z Julią Borowik, zawodniczką GKS-u Katowice, zdobyła brąz w grze podwójnej kadetek. Kolejny srebrny krążek trafił do Moniki Szałek i Piotra Kluj, reprezentujących SKT Promasters Szczecin, którzy zostali drugi w grze mieszanej kadetów. W finale tej konkurencji ulegli parze Natalia Chylińska i Aleksander Białowolski z Avii Świdnik, przegrywając 1:6, 6:4 oraz w super tie-breaku 8:10.

Podczas Mistrzostw Polski juniorów do lat 18 rozgrywanych w Gdańsku, brązowy medalista został Kacper Knitter. Tenisista z SKT Promasters Szczecin pokazał swoje umiejętności w grze singlowej, zdobywając dla siebie i swojego klubu cenny brąz.