Zbigniew Bogucki, kandydat PiS na prezydenta Szczecina prezentuje swoje postulaty

Zbigniew Bogucki, kandydat PiS na prezydenta Szczecina prezentuje swoje postulaty

Niedawno Zbigniew Bogucki, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na urząd prezydenta miasta Szczecin, przedstawił część swoich planów działania. Do głównych punktów jego programu należy rozwijanie stref ekonomicznych, organizowanie regularnych spotkań z biznesmenami, a także obniżenie podatku od nieruchomości oraz kosztów ogrzewania dla lokalnych przedsiębiorców.

Bogucki ujawnił w środę jeden ze siedmiu kluczowych elementów swojego programu wyborczego, pod nazwą „TAK dla przedsiębiorców i inwestycji”. Wśród proponowanych przez niego działań znajdują się obniżone stawki podatku od nieruchomości, mniejsze opłaty za ciepło dla firm i mieszkańców miasta, regularne rozmowy z miejscowymi przedsiębiorcami, jak również dalsza ekspansja stref ekonomicznych.

Co więcej, kandydat na prezydenta Szczecina zapewnił, że osobiście zadba o realizację projektu Zachodniej Obwodnicy Szczecina. Bogucki argumentował, że bez tej drogi trudno jest myśleć o rozwoju portu oraz Zakładów Chemicznych Police. Zauważył także, że nowa obwodnica będzie miała pozytywny wpływ na turystykę, umożliwiając omijanie centrum Szczecina zarówno od strony wschodniej, jak i zachodniej.

Na koniec Bogucki podkreślił swój zamiar tworzenia nowych miejsc pracy poprzez stymulowanie powstania nowych firm wzdłuż planowanej obwodnicy. Przy okazji wyraził swoje przekonanie, że Szczecin powinien być postrzegany nie tylko jako część obszaru metropolitarnego, ale jako pełnoprawna polska metropolia.