Zawodnicy z klubu bokserskiego Skorpion Szczecin wygrywają na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy

Zawodnicy z klubu bokserskiego Skorpion Szczecin wygrywają na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy

Młodzi bokserzy, Wiktoria Rogalińska i Mateusz Bereźnicki, reprezentujący szczeciński klub Skorpion, stoją na progu zdobycia medali w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Europy w boksie dla osób poniżej 22 roku życia. Zawody mają miejsce w Czarnogórze.

Obecnie, oboje zawodnicy znajdują się w Budvie, gdzie osiągnęli etap ćwierćfinałów. Jeszcze jedno zwycięstwo oddziela ich od wejścia do strefy medalowej. Trener tego szczecińskiego klubu bokserskiego, Marcin Stankiewicz, z nieukrywaną nadzieją patrzy na swoich podopiecznych i ich drogę do sukcesu.

Stankiewicz wyraża swoje przekonanie o sile i zdolnościach Wiktorii i Mateusza, mówiąc: „Z wielokrotnie potwierdzili, że są w stanie rywalizować i zwyciężać z najlepszymi. Udało im się osiągnąć wiele sukcesów, stanowią elitę na krajowej scenie bokserskiej, a także liczą się w kontekście europejskim i globalnym. Oboje pokonali już medalistów mistrzostw świata i Europy. Musimy pamiętać, że to są Mistrzostwa U22, a ćwierćfinały mają swoje specyficzne zasady. W boksie bywa różnie, ale mam nadzieję, że wygra najlepszy – mam nadzieję, że to będą właśnie nasi zawodnicy”.

Wiktoria Rogalińska stanie dzisiaj do walki w ćwierćfinale w kategorii do 54 kg, gdzie jej przeciwnikiem będzie Irlandka Kelly Robin. Z kolei jutro Mateusz Bereźnicki zmierzy się w walce o awans do półfinału w kategorii do 92 kg z Włochem Vincenzo Bortone.