Zakończenie drużynowych mistrzostw Polski w tenisie: SKT Promasters

Rozgrywki drużynowych mistrzostw Polski w tenisie, które miały miejsce w stolicy województwa, dobiegły końca. Gospodarzem turnieju była ekipa SKT Promasters z Szczecina, która nie bez powodów cieszy się teraz sukcesem. Zespołowi udało się zdobyć srebrny medal, mimo że ich droga do złota została przerwana przez pechową sytuację.

Podczas półfinału turnieju, szczecińska drużyna konfrontowała się ze sportowcami z Bytomia, pokonując ich wynikiem 5:1. Runda finałowa zaś przyprowadziła ich do rywalizacji z MKT Łódź. Łodzianie jednak okazali się być twardym orzechem do zgryzienia – wygrali oni trzy pierwsze mecze i w czwartym już tylko o krok dzieliło ich od mistrzowskiego tytułu.

Ten ostatni krok był jednak dla szczecinian nie lada wyzwaniem. Dorian Juszczak, reprezentant drużyny SKT Promasters, triumfował w pierwszej rundzie meczu z Serbem Zoranem Ludoskim. Niestety, w kluczowym momencie drugiego seta doświadczył kontuzji, która przekreśliła jego dalsze szanse na zwycięstwo. W efekcie końcowym SKT Promasters musieli uznać wyższość rywali, przegrywając 2:4.

W składzie szczecińskiego zespołu, obok Doriana Juszczaka, w mistrzostwach udział brali również Kacper Królikowski, Kacper Knitter i Tomasz Garbaczled. Mimo srebrnego medalu, na pewno nie zapomną o tym pechowym incydencie, który pozbawił ich szans na złoto.