Wystawa szczecińskich motocykli retro marki Junak

Wystawa szczecińskich motocykli retro marki Junak

Prawdziwa gratka czeka na amatorów motoryzacji, a w szczególności fanów motocykli z historią. Jeszcze do 4 grudnia w przestrzeni Centrum Handlowego Auchan Kołbaskowo podziwiać można wystawę pojazdów znanej szczecińskiej marki Junak.

Wystawa prawdziwej legendy

Wśród motocykli prezentowanych w przestrzeni Centrum Handlowego Auchan Kołbaskowo pojawiły się legendarne, unikatowe oraz pięknie odrestaurowane egzemplarze kultowej marki Junak. Podziwiać tam można nie tylko znane i rozpoznawalne modele, ale i prawdziwe białe kruki, pochodzące prosto z pierwszych tygodni na taśmach produkcyjnych.

Wystawę dopełniają stare wycinki prasowe i oryginalne instrukcje obsługi dotyczące Junaków. Wydarzenie przybliża więc również historię tych wyjątkowych pojazdów.

Zwiedzanie ekspozycji jest bezpłatne. Można to robić w godzinach otwarcia galerii handlowej w centrum, a więc od 9:00 do 21:00.

Sentymentalna podróż

Wystawa przygotowana w CH Auchan Kołbaskowo stanowi prawdziwą podróż sentymentalną do lat ‘50 i ‘60 XX wieku.

Wśród prezentowanych na miejscu eksponatów pojawiają się takie modele, jak Junak M10 z wózkiem bocznym W03A (z 1961 roku), Junak M10 z doczepionym wózkiem bocznym typu Sum, rajdowa odsłona Junak M07R oraz prawdziwie zabytkowy Junak M07 z unikatowym wózkiem bocznym.

Wszystkie modele zostały wyprodukowane w znanej w regionie i nie tylko Szczecińskiej Fabryce Motocykli. Pojazdy, które tam powstawały z dumą jeździły po drogach w całej Polsce w okresie PRL i nadal cieszą się uznaniem wśród kolekcjonerów oraz amatorów motocykli vintage.