Wymiana na stanowisku starosty kołobrzeskiego: Mirosław Tessikowski z Platformy Obywatelskiej objął urząd

Wymiana na stanowisku starosty kołobrzeskiego: Mirosław Tessikowski z Platformy Obywatelskiej objął urząd

Platforma Obywatelska ma powody do świętowania w Kołobrzegu, ponieważ jej reprezentant, Mirosław Tessikowski, został nowo wybranym starostą. Jest to postać dobrze znana w lokalnej polityce. Tessikowski już wcześniej pełnił funkcje wiceprezydenta miasta Kołobrzeg i wicestarosty kołobrzeskiego.

Wybory, które odbyły się 7 kwietnia, przyniosły Tessikowskiemu największe poparcie spośród wszystkich kandydatów. Platforma Obywatelska, której jest członkiem, zdobyła ogółem 8 mandatów w 19-osobowej radzie. W dalszych krokach partia zawarła koalicję z Wspólnotą Samorządową, będącą sojusznikiem kołobrzeskiej Lewicy. Ta ostatnia zdobyła cztery mandaty.

Jednak niechętny oddaniu władzy był Tomasz Tamborski, dotychczasowy starosta. Po swoim odejściu z PO i utworzeniu komitetu Twój Powiat zdobył dla siebie cztery mandaty. Dodatkowo, udało mu się uzyskać poparcie trzech radnych z Prawa i Sprawiedliwości. Do końca nie było pewne, czy Tamborski nie przekona do siebie jeszcze kogoś z radnych. W tajnym głosowaniu Tessikowski okazał się jednak zwycięzcą, zdobywając 11 głosów.

Nowy starosta już teraz podkreśla, że w jego kadencji kluczowe będą kwestie drogowe oraz oświatowe. Zwraca uwagę na fakt, że powiat dysponuje 300 kilometrami dróg powiatowych, z których wiele wymaga natychmiastowej naprawy. Ponadto, Tessikowski podnosi problem braku 9 milionów w subwencji oświatowej. Według niego, fundusze przekazywane przez ministerstwo nie są wystarczające, aby pokryć potrzeby wynikające z podwyżek dla nauczycieli.