Wyczyn z wędką: olbrzymi sum wyławiany z Odry

Wyczyn z wędką: olbrzymi sum wyławiany z Odry

Przy długości 245 centymetrów, prawdopodobnym wieku przekraczającym trzy dekady i wadzę oscylującą w granicach 100 kilogramów, olbrzymi sum został wydobyty z wód Odry przez szczecińskich wędkarzy. Michał Chełkowski, który wspólnie z Grzegorzem Chlebowskim złowił tę rekordową rybę, odnosi się do niej jako do „prawdziwego profesora”, czyli unikalnego okazu natury. Jak podkreśla, cały proces obróbki ryby przebiegał z najwyższym szacunkiem dla tego niezwykłego stworzenia, które ostatecznie zostało uwalniane z powrotem do swojego naturalnego środowiska.

Ryba tak imponujących rozmiarów została schwytana na Cegielince, czyli fragmencie Regalicy, będącej częścią Odry Wschodniej. Miejsce to znajduje się w bliskim sąsiedztwie mostu Pionierów. Zanim sum dał się złowić, niezmordowani wędkarze prowadzili za nim intensywną pogoń trwającą aż pięć godzin. Kiedy jednak ryba nareszcie pozwoliła się oskubać na haczyk, proces jej wyławiania zajmował jeno siedem minut.

Dla duetu wędkarskiego utrzymującego Chełkowski – Chlebowski, ten sum stanowi największą zdobycz jaką udało im się upolować na polskich wodach. Z pewnością jest to sukces, który pozostanie długo zapamiętany.