Potężna ulewa spowodowała powódź na ulicach miasta

Potężna ulewa spowodowała powódź na ulicach miasta

W sobotę w godzinach popołudniowych, miasto doświadczyło intensywnej ulewy, która spowodowała, że wiele dróg zostało zalanych. Obszar Pogodnie znajduje się w najbardziej krytycznej sytuacji.

Nasza redakcja otrzymała wiele wiadomości od czytelników, którzy zgłaszali problem z zalaniem ulic, piwnic i garaży. Zgodnie z informacjami przesłanymi przez naszych czytelników, niektóre z ulic, takie jak Deredowskiego, Somosierry, Czorsztyńska i Reduty Ordona, stały się prawdziwymi rzekami. Systemy kanalizacyjne okazały się niewystarczające do skutecznego odprowadzenia tych gwałtownych strumieni wody.

Jedna z naszych czytelniczek opisała aktualną sytuację jako reminiscencję lipca 2021. Chwilowy opad deszczu jest wystarczający, aby całe ulice stały się nurtami rzeki – dodała.

Trudności dotknęły praktycznie całe miasto. Woda gromadziła się szczególnie pod Trasą Zamkową. Inne miejsca, które również znacznie ucierpiały od ulewy to Jagiellońska, Bohaterów Warszawy i Pomorzany. Zalane są też klatki schodowe na Kostki Napierskiego.