Wielkie debaty na temat przyszłości energetyki podczas Akademii Transformacji Energetycznej w Szczecinie

Wielkie debaty na temat przyszłości energetyki podczas Akademii Transformacji Energetycznej w Szczecinie

Choć temat transformacji energetycznej może wydawać się zawiły i niezrozumiały dla przeciętnego obywatela, ma on jednak bezpośredni wpływ na życie każdego z nas. Kwestia źródeł energii, z której korzystamy oraz ich kosztów, jest przedmiotem intensywnych rozmów i negocjacji między naukowcami, inżynierami i przedsiębiorcami. Wszystko to dzieje się podczas ogólnopolskiej konferencji organizowanej w ramach Akademii Transformacji Energetycznej w Szczecinie.

Energia elektryczna jest elementem naszego codziennego życia, którego używamy niemal niezauważenie. Jej koszt, który systematycznie rośnie z roku na rok, stawia przed nami pytanie o konieczność poszukiwania alternatywnych źródeł energii. Właśnie temu celowi służy Akademia Transformacji Energetycznej – to inicjatywa edukacyjna i badawcza, stworzona przez specjalistów z branży energetycznej. Jej celem jest inspirowanie do głębokich dyskusji i wymiany myśli między naukowcami, przedstawicielami sektora bankowego i specjalistami z sektora energetycznego.

Jak podkreślił dr inż. Marek Szrot, prezes zarządu Energo-Complex i organizator Akademii Transformacji Energetycznej, to właśnie inżynierowie, mający wiedzę i doświadczenie związaną z branżą energetyczną, powinni mieć największy wpływ na kształtowanie przyszłości tej dziedziny. Transformacja energetyczna nie jest prosta i nie można jej porównywać do układania puzzli – to skomplikowany proces wymagający zaangażowania specjalistów.