Uroczystości Bożego Ciała w Szczecinie: ceremonia rozpoczyna się w Bazylice Mniejszej, procesja kieruje się do Bazyliki Archikatedralnej

Uroczystości Bożego Ciała w Szczecinie: ceremonia rozpoczyna się w Bazylice Mniejszej, procesja kieruje się do Bazyliki Archikatedralnej

Przejeżdżający po Świętej ulicy Bogurodzicy w Szczecinie zauważyli początek centralnych uroczystości Bożego Ciała w Bazylice Mniejszej. Niezwykłe wydarzenie kościelne dotyczące Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa miało swój finał w Bazylice Archikatedralnej.

Początek Mszy Świętej miał miejsce o godzinie 9:00 w Bazylice św. Jana Chrzciciela, znajdującej się przy ul. Bogurodzicy. Zaszczyt przewodniczenia tej celebracji miał biskup Zbigniew Zieliński, pełniący rolę administratora apostolskiego archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Po zakończeniu Mszy Świętej, wierni udali się w procesję, która przebiegała przez ulice Szczecina, docierając ostatecznie do katedry.

Do udziału w tej pięknej tradycji zachęcał ksiądz dr Andrzej Zaniewski, pełniący role dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej.

– Zaplanowaliśmy przejście procesji przez ulice Bogurodzicy, świętego Wojciecha, placem Zwycięstwa, Bramą Portową i ulicą Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Sołtysią i Grodzką. Po zakończeniu procesji o godzinie 12:00, wierni będą mieli okazję do uczestnictwa we Mszy Świętej w bazylice archikatedralnej – wyjaśniał ksiądz Zaniewski.

Warto jednak zauważyć, że oprócz głównej procesji, odbyły się również procesje parafialne.

Planowany szlak procesji przebiegał przez ulice: Bogurodzicę, św. Wojciecha, plac Zwycięstwa, Brama Portową, Ks. Kard. Wyszyńskiego, Sołtysią, Grodzką, kończąc na placu katedralnym przy Katedrze św. Jakuba.