Ultra Gryfus 2023: Szósta edycja ultramaratonu rowerowego organizowanego przez Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

Ultra Gryfus 2023: Szósta edycja ultramaratonu rowerowego organizowanego przez Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

Zaproszenie do udziału w jednym z najważniejszych wydarzeń rowerowych na Pomorzu Zachodnim, Ultra Gryfusie, zostało wystosowane przez organizatorów – Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Edycja tego roku to już szósty raz, kiedy amatorzy turystyki rowerowej będą mogli zmierzyć się ze sobą na trasie wokół Zalewu Szczecińskiego. Zawody zostaną przeprowadzone na początku września 2023, konkretnie w dniach 2-3.

Ultramaraton o nazwie Ultra Gryfus zdobył na Pomorzu Zachodnim miano jednego z kluczowych wydarzeń dla miłośników dwóch kółek. W zawodach mogą brać udział głównie osoby pasjonujące się rowerem na poziomie amatorskim. Maksymalna liczba uczestników została ustalona na 250 osób. Nad sprawami organizacyjnymi czuwają wolontariusze z Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

Początek trasy ultramaratonu stanowi miejscowość Łasztownia, skąd uczestnicy wyruszają we wczesne godziny poranne soboty. Przed nimi niemal 275 kilometrów do pokonania, prowadzących przez tereny Meklemburgii-Pomorza Przedniego w Niemczech oraz Pomorza Zachodniego w Polsce. Start następuje grupowo – każda z nich liczy 10 osób. Organizatorzy przewidzieli również określony limit czasu na pokonanie trasy – 17 godzin dla tych jadących drogami asfaltowymi oraz 20 godzin dla tych, którzy wybrali trasę gravelową.