Trzynasty Międzynarodowy Turniej Karate "Polish Open 2024" przyciąga 350 zawodników z 18 krajów do Szczecina

Trzynasty Międzynarodowy Turniej Karate "Polish Open 2024" przyciąga 350 zawodników z 18 krajów do Szczecina

Zaplanowany na rok 2024 międzynarodowy turniej karate „Polish Open”, który odbędzie się w szczecińskiej hali na Twardowskiego, stanowi już jego trzynastą edycję. Oczekuje się, że w zawodach weźmie udział aż 350 zawodników karate, którzy przybędą z różnych zakątków świata. W sumie, zobaczymy reprezentantów z 18 krajów, a wśród nich wystąpią zawodnicy z takich państw jak Włochy, Walia, Dania, Algieria, Gruzja, Anglia i oczywiście Polska. Oprócz rywalizacji w ramach „Polish Open”, będą miały także miejsce Mistrzostwa Świata WGKF w Karate Irikumi Kontaktowym.

Wygrywający w poszczególnych kategoriach rywalizacji seniorów kata i kumite shobu ippon, oprócz prestiżowych medali i pucharów, otrzymają również nagrody finansowe o wartości 100 euro. W gronie faworytów wydarzenia znalazły się reprezentantki klubu Bushikan ze Szczecina: Natalia Bombolewska – mistrzyni świata organizacji WKA, Weronika Kapler – liderka rankingu UKF World Tour oraz Patrycja Staszek, która zgarnęła pięć złotych medali podczas ostatnich mistrzostw Polski.

„Polish Open” jest zaliczany do prestiżowych zawodów Wielkiego Szlema Karate UKF. W trakcie turnieju odbędzie się również pokazowa walka Nunchaku. W niej zmierzą się Robert Sobolewski ze Szczecina i Adrian Grabski z Torunia. Sobotni program rywalizacji karateków rozpocznie się o godzinie 8.30 w hali przy Twardowskiego w Szczecinie, natomiast uroczyste otwarcie imprezy zaplanowano na godzinę 10 w niedzielę.