„Musica Poetica” jako motyw przewodni Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej w tym roku

„Musica Poetica” jako motyw przewodni Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej w tym roku

Tegoroczna edycja Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej nosi hasło „Musica Poetica”. W piątkowe popołudnie, dokładnie o godzinie 18, odbędzie się inauguracyjny koncert. Przeniesie on swoich uczestników w niezwykle malownicze wnętrza Ratusza Staromiejskiego, który obecnie jest siedzibą Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Na scenie pojawią się zarówno soliści, jak i całkowite zespoły specjalizujące się w muzyce dawnej. Wśród nich będą reprezentanci Akademii Muzycznej im. Paderewskiego w Poznaniu oraz szczecińskiej Akademii Sztuki. Nie zabraknie również absolwentów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych ze Szczecina – informuje Paweł Osuchowski, dyrektor artystyczny festiwalu.

Jak wspomina Osuchowski, kiedy festiwal dopiero rozpoczynał swoją obecność na szczecińskiej scenie muzycznej, funkcjonowała tzw. estrada talentów, na której przedstawiciele młodego pokolenia mieli szansę zaprezentować swoje umiejętności. Do tej idei festiwal powraca w tym roku. Oznacza to, że na szczecińskich scenach usłyszymy młodych, obiecujących i niezwykle utalentowanych artystów. Na przykład zobaczymy zespół muzyki dawnej Akademii Sztuki, a nawet dwóch hejnalistów tej samej Akademii. Osuchowski zaprasza wszystkich, którzy nie są pewni, kim jest hejnalista, by samemu przekonać się o tym podczas koncertu.