Triumf Jackiewicz i Nowickiego na Mistrzostwach Polski w Maratonie w Poznaniu

Triumf Jackiewicz i Nowickiego na Mistrzostwach Polski w Maratonie w Poznaniu

Monika Jackiewicz i Adam Nowicki okazali się najlepszymi w swoich kategoriach podczas biegu maratońskiego na Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Poznaniu. Obaj zawodnicy mogą teraz pochwalić się złotymi medalami tej prestiżowej rywalizacji.

W przypadku Moniki Jackiewicz, było to powtórzenie sukcesu z poprzedniego roku – po raz kolejny stanęła na najwyższym stopniu podium, stając się mistrzynią Polski. Z kolei Adam Nowicki nie ukrywał swojego zadowolenia z osiągnięcia złotego medali, przyznając jednocześnie, że spełnił swoje taktyczne cele na ten niedzielny maraton.

„Mój plan zakładał zdobycie tytułu mistrza Polski i udało mi się go zrealizować. Jestem z tego powodu niezmiernie szczęśliwy. Trasa w Poznaniu nie należy do łatwych, więc cieszę się, że pogoda była dla nas korzystna. Pilnowaliśmy tempa podczas biegu i toczyliśmy walkę do samego końca. Moim celem było zwycięstwo i udało mi się je osiągnąć. To jest najważniejsze w sporcie” – mówił Adam Nowicki z entuzjazmem po zakończeniu zawodów.

Po zdobyciu złotego medalu Mistrzostw Polski, Adam Nowicki jest coraz bliżej spełnienia swojego marzenia o kwalifikacji na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.