Stadion im. Floriana Krygiera otrzymał najwyższą, IV kategorię od UEFA

Stadion im. Floriana Krygiera otrzymał najwyższą, IV kategorię od UEFA

W tym roku, szczecińska arena piłkarska przeszła finalną inspekcję pod okiem europejskiej organizacji futbolowej – UEFA. To zakończyło się przyznaniem stadionowi najwyższego stopnia klasyfikacji, czyli IV kategorii.

Podczas etapu konstrukcji i w poprzednim sezonie, po oficjalnym debiucie obiektu, Stadion im. Floriana Krygiera posiadał III kategorię. Przyznanie tego statusu było rezultatem inspekcji, które miały miejsce przed każdym nowym rozpoczęciem sezonu z udziałem drużyny Pogoni Szczecin w ramach UEFA Conference League. Ta klasyfikacja umożliwiała naszej drużynie gospodarowanie meczów do IV rundy eliminacyjnej w tych rozgrywkach, a w przypadku Champions League do III rundy. W sytuacji, gdyby zespół zakwalifikował się do fazy grupowej Conference League, miał możliwość ubiegania się o warunkową zgody na organizację spotkań na własnym terenie.

Przed rozpoczęciem bieżącego sezonu odwiedziły nas osoby reprezentujące UEFA w ramach obszernej inspekcji stadionu – relacjonuje członek zarządu i Dyrektor Pionu Organizacji i Bezpieczeństwa, Łukasz Machiński. Celem tej wizyty były dwie kwestie. Z jednej strony, UEFA pomaga klubom w przygotowaniach organizacyjnych do wymogów i wyzwań, które pojawiają się począwszy od fazy grupowej rozgrywek. Dotyczy to przede wszystkim organizacji dnia meczowego, współpracy z nadawcą telewizyjnym, ale nie tylko. Drugi cel tej wizyty wiązał się z przeprowadzeniem finalnej (po zakończeniu budowy) certyfikacji naszego stadionu.